Tentokrát nebudeme nahliadať do zakázanej komnaty, ale prvýkrát sa z nej budeme pozerať smerom von – na INFERNO interaktívnej simulácie nášho sveta. Aký bude náš prvý obraz, ktorý uvidíme?
V článku „Strom Života, Svedectvo Pravdy“ som napísal: „interaktívna simulácia je iba vzdelávacím trenažérom života.“ Za týmto účelom ho naprogramovala svetlá identita – Stvoriteľ, pričom všetko v ňom nastavila na koncepciu TY SI.
Napriek tomu, že vďaka porušeniu pravidiel našimi dávnymi predkami kontrolu nad interaktívnou simuláciou prevzala temná identita Boh, nastavenie vzdelávacieho trenažéra na koncepciu TY SI nedokázala preprogramovať.
Koncepcia TY SI je založená na vzájomných vzťahoch, v ktorých jednotlivci vôbec nemyslia na seba a na to, čo chcú oni, ale sa plne zameriavajú na potreby tých, ktorých majú okolo seba.
Pri plnom zameriavaní sa na potreby iných sú títo jednotlivci naplnení vnútorným stavom, ktorý veľmi dobre vyjadrujú nasledovné slová: „Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ (1 Kor 13, 4-6)“
Ak sa dnes pozeráme na IFERNO interaktívnej simulácie nášho sveta pohľadom zo zakázanej komnaty, tak čo vidíme? Na čom sú postavené vzťahy medzi ľuďmi? Na koncepcii Svetla – koncepcii TY SI?
Nie. Vidíme vzťahy postavené na koncepcii Temnoty – koncepcii JA SOM. Vidíme vzťahy zamerané na seba, na svoj osobný prospech; na to, čo CHCEM JA.
Z INFERNA interaktívnej simulácie nášho sveta doslovne sála to, čo všetci tak dôverne poznáme – JA CHCEM.
Začína sa to vždy nevinne. Ja chcem MAŤ NIEČO, niečo drobné, malé, nevinné… Ak to dosiahnem, tak to iba odštartuje stupňovanie, ktoré nakoniec skončí pri JA CHCEM MAŤ NIEKOHO. Pochybujete o tom? Ak áno, tak Vám odporúčam sa začítať do rozprávky A. Puškina „O rybárovi a rybke“.
Starena – rybárova žena chce najskôr nové koryto, potom chalupu. Neskôr chce byť urodzenou šľachtičnou a na to samovládnou cáricou.
Ani to jej však nestačí a nakoniec svojmu zotročenému mužovi – rybárovi prikazuje: „Vyber sa zaraz ku zlatej rybke, / cáricou sa mi nechce byť ďalej, / vládkyňou chcem byť šíreho mora, / na oceáne-mori chcem bývať. Nech mi tá zlatá rybka tam slúži / jak posolkyňa, komorná slúžka.“
Príčina všetkých problémov, ktoré okolo seba vidíme, je pri pohľade z vonku jednoznačná. Je to vnútorný stav, ktorý nás ovláda – stav emócie JA CHCEM MAŤ NIEČO alebo NIEKOHO.
Je to logické. Vzdelávací trenažér je nastavený na koncepciu TY SI. Z tohto dôvodu stav emócie JA CHCEM MAŤ NIEČO alebo NIEKOHO nikdy nikomu neprinesie pokoj, alebo trvalú spokojnosť, ale logicky, v dôsledku nastavenia TY SI prináša iba nepokoj a nespokojnosť.
Ak niečo nemám a CHCEM to mať, tak sa všetky moje myšlienky sústreďujú na to, aby som to mal. Nič iné si nevšímam. Ak sa mi to podarí dosiahnuť, tak nikdy nemám dosť, ale chcem viac. Nakoniec zomieram a čo mám z pohľadu nastavenej koncepcie TY SI? Nič, iba prázdne ruky…
Nezosúladenosť stavu emócie JA CHCEM MAŤ s nastavenou koncepciou TY SI veľmi dobre vyjadruje nasledovný obraz. Predstavte si (pozn.: vytváram predstavu – MŔTVU VODU na zdieľanie mnou pochopeného poznania), že ste s priateľmi prišli do veľkého čínskeho mesta.
Miestny jazyk je Vám absolútne cudzí, písmo tiež. Medzi Vami je však tlmočník, prostredníctvom ktorého viete komunikovať s miestnymi obyvateľmi. Máte so sebou peniaze, doklady, mobilný telefón…
Odrazu sa situácia zmení. Náhle sa v tomto cudzom meste ocitáte sám, nemáte doklady, peniaze a ani mobilný telefón, neviete kde ste. S nikým sa neviete nijakým spôsobom dohovoriť… Jednoducho ocitli ste sa v extrémne ťažkej situácii, stratený a odpísaný. Ste nezosúladený s prostredím…
Presne takúto nezosúladenosť vytvára stav emócie JA CHCEM MAŤ v prostredí interaktívnej simulácie nášho sveta s nastavenou koncepciou TY SI…
V stave emócie JA CHCEM MAŤ sa tak nachádzame v extrémne ťažkom prostredí INFERNA interaktívnej simulácie nášho sveta – odsúdení, stratení a odpísaní…
Zostal nám však varovný systém, ktorý včas vyšle výstražné varovanie. Týmto varovaním je stav nepokoja a nespokojnosti. Je to varovanie vzdelávacieho trenažéra nastaveného na koncepciu TY SI.
Toto varovanie „po preložení“ znie približne nasledovne: „POZOR, si na nesprávnej ceste. Zastav sa, zamysli sa a vráť sa späť.“
Čo vidíš po prečítaní tohto článku Ty? Pozrel si sa už niekedy na seba takýmto pohľadom? Čo vidíš, ak sa pozeráš na seba? Na všetky tieto otázky si musíš dať odpoveď Ty sám. Všetko, čo som objavil v zakázanej komnate a aj všetko, čo som uvidel, keď som sa z nej pozeral smerom von som zapísal v trilógii VEDMA VEĎ MA. Odpovede nájdeš v nej. Prvú knihu „Syn človeka“, nájdeš tu: https://torden.sk/produkt/syn-cloveka/.
Obsah zakázanej komnaty a aj detaily toho, čo som videl z nej pri pohľade von budem zdieľať aj osobne, a to na seminári „Odhaľovanie utajovaného poznania“, ktorý organizuje vydavateľ mojich kníh – vydavateľstvo TORDEN, s.r.o. v dňoch 15. – 16. apríla 2023 (viac pozri na https://www.azr.academy/event/odhalovanie_utajovaneho_poznania/).
Ak chceš vedieť viac, tak konaj a niečo pre to aj urob. TU A TERAZ…
(pokračovanie nabudúce)