Skip to content
Menu

Peter Koleček – recenzia trilógie VEDMA VEĎ MA

Vzhľadom na skutočnosť, že toto je moja úplne prvá recenzia žiadam čitateľa týchto riadkov o zhovievavosť.

Trilógiu Petra Poláčka „VEDMA VEĎ MA“ tvoria knihy „SYN ČLOVEKA“, „SVEDECTVO PRAVDY“ a „INFERNO“. Jej rozsah je 1350 strán. Vydalo ju vydavateľstvo TORDEN.

Ku knihám som sa dostal, cez rozhovor autora odvysielaný v alternatívnom rádiu Infovojna, po ktorom som si celú trilógiu aj objednal.

V knihách je odhalený náročný život autora, skutočnosti, udalosti, deje, príklady vo filmoch, rozprávkach, opisy našej reality a koncepty, s ktorými sa čitateľ bude možno oboznamovať prvýkrát, ale hlavne v inom svetle ako doteraz.

Trilógia je sprievodcom nového (zakázaného) poznania sveta a jeho štruktúry. Zaujímavosťou je fakt, že bola napísaná vo veľmi krátkom časovom úseku 4,5 mesiaca. Pri čítaní jednotlivých kníh som nadobudol presvedčenie o dôležitosti obsahu diela, čo podtrhuje aj jedinečná forma, akou sú knihy trilógie napísané.

Veľmi dôležité je vysvetlenie nového významu slov, ktoré denne používame bez hlbšieho zamyslenia a uvedomenia. Napríklad slová: MAŤ, JA SOM, TY SI, VIERA, SLÁVA, ŽIVOT, TRUST atď. Niektoré časti trilógie mi doslova vyrážajú dych a otvárajú oči, citujem z knihy „SYN ČLOVEKA“ (strana 58):

Pri osídlení reality Zem boli všetky identity Slávienmi, teda tými, čo na základe zmluvy o pripojení žili podľa práva Sláva. Celý proces osídlenia sa odohral približne pred 54 000 rokmi uplynutými v realite Zem.“

Ak si položím otázku „Kde to vlastne žijem?“ tak prostredníctvom knihy „SYN ČLOVEKA“ (strana 60): dostanem odpoveď:

Po tom, ako sa v severnom kráľovstve (na severnom kontinente Daária) reality Zem, odohrávajúcej sa v serverovni Miroslavovej dimenzie, všetky identity vzdali práva Sláva, celé toto kráľovstvo upadlo do BABYLONSKÉHO ZAJATIA, teda kompletne prešlo pod Božie právo a vládu siete identít Satanailov.“

Knihy trilógie mi pomáhajú sledovať skrytý význam viacerých filmov a ľudových rozprávok. Napríklad som si opäť pozrel staré spracovanie (z roku 1972) Puškinovej poémy „RUSLAN A ĽUDMILA“ vo forme veršovanej rozprávky. Dnes je však moja situácia iná. V druhej časti trilógie „SVEDECTVO PRAVDY“ autor totiž totiž Puškinovu poému kompletne rozoberá a vysvetľuje (okrem prekladu je k dispozícii aj ruský originál).

Moje dôvody písania tejto krátkej recenzie sú jednoduché. Som si istý, že v súčastnosti je veľmi dôležité vyzdvihnúť a podporiť dielo (vrátane autora) akým je táto trilógia Petra Poláčka.

Autor nás naviac prostredníctvom trilógie nabáda ku kladeniu základných otázok o našom bytí: Kto som? Odkiaľ pochádzam? Čo je moje poslanie? Prečo som tu? V akom prostredí a podmienkach žijem? Aj napriek tomu, že nie úplne všetkému som v trilógii porozumel, pohľad a pochopenie otázok, ktoré rozdeľujú ľudstvo sa u mňa práve vďaka tejto trilógii zmenil a stále mení.

Tými otázkami sú dlhodobé koncepty, ktoré sú nad rámec našich životov a vyúsťujú v udalostiach, ktorým čelíme. Týmito udalosťami sú covidizmus, vojny, globálne otepľovanie, manipulácia počasia, času, volieb, myslenia ľudí, utláčanie slovanov (myslím slavienov), podporovanie nezmyselnej spotreby, pretláčanie a podsúvanie určitých tém v médiách hlavného prúdu akými sú napr. mimozemšťania pod falošnou vlakou, hrozby umelej inteligencie a digitálny koncentračný tábor…

Čitateľom mojej recenzie odporúčam si trilógiu „VEDMA VEĎ MA“ nielen prečítať, ale aj hĺbkovo preštudovať a postupne sa ju snažiť aj pochopiť. Pomôže vám totiž nielen pri odstraňovaní strachu, hnevu a nenávisti, ale tiež pri riešení kľúčových otázok života. Cez ňu je možné získať tak veľmi dôležitý nadhľad.

Na konci upozorňujem na obrovský význam príchodu „SYNA ČLOVEKA“ a to nie v kresťanskom chápaní, ale v jeho novom význame, ktorým je ŽIVOT v PRÁVE SLÁVA a princípe bytia prinášajúcom život, v princípe TY SI.

Z pohľadu mayského posvätného kalendára TZOLKIN sa Peter Poláček narodil s darmi, ktoré charakterizuje nasledujúci opis: Svetelné číslo dňa: KIN 53. ČERVENÝ MAGNETICKÝ PO-NEBI-CHODEC: Zjednotím prieskum a pritiahnem bdelosť. Potvrdzujem výstup do priestoru s magnetickým tónom účelu. Vedie ma moja vlastná dvojitá moc – Vesmír.

Odporúčané linky:

  1. https://torden.sk/autor/polacek/
  2. https://peterpolacek.sk/
  3. https://www.facebook.com/profile.php?id=100086106098566