Skip to content
Menu

Katarína Kaprálová – recenzia trilógie VEDMA VEĎ MA

Už ako dieťa som cítila, že svet do ktorého som sa narodila je ,,nejaký pokazený“. Prešla som ťažkým detstvom, z ktorého som chcela ,,ujsť domov“, ale nevedela som ako ujsť a ani kam ujsť. Nevedela som kde je to ,,domov“.

Vo veku 16 rokov som prežila zásah elektrickým prúdom a od toho momentu sa začala moja cesta hľadania odpovedí na otázky, ktoré neustále pribúdali. Zároveň som cez Simuláciu prežívala jedno ťažké obdobie za druhým, cez ktoré som sa učila spoznávať seba a po kvapkách pribúdali aj odpovede na otázky. Začala som čítať knihy a objavovať nové pochopenia. Z odpovedí na otázky, ktoré sa neustále hromadili sa začal vynárať zmysel materiálneho života a pochopenie, že ,,Ja nie som JA“.

Niekedy som v hľadaní blúdia cez rôzne smery napríklad cez ezoteriku a iné. Najbližšia sa mi stala kvantová fyzika, ktorá mi dávala mnoho odpovedí v mojom hľadaní kto skutočne som a čo mám robiť.

Raz sa ma náš rodinný priateľ opýtal: „Čo by si si vybrala, ak by som Ti ponúkol milión euro? Poznanie alebo milión euro?“ Jednoznačne som odpovedala, že poznanie, lebo milión euro nemá žiadnu hodnotu, ale to čo je najdôležitejšie je poznanie, ktoré chápem. Áno to ktoré chápem, lebo poznania môže byť mnoho, ale bez pochopenia je to nič

Prišlo obdobie, ktoré naštartovalo celý svet do pohybu – rok 2020. To spôsobilo vo mne nový príval energie, ktorá ma viedla cestou-necestou … od slepoty k videniu… od nechápania k pochopeniu… od nepoznania k poznaniu až k pochopenému poznaniu. A áno stále sa učím, ale aj vďaka trilógii, „Vedma Veď ma“, od pána Petra Poláčka. Až tu som našla presne tú cestu, ktorú som roky hľadala. V jeho knihách som našla potvrdenie mnohého pochopeného, ale aj obraz toho, čo som chápala nesprávne. Až po prečítaní všetkých troch kníh sa obraz puzzle, ktoré som mala odložené v ,,krabičke“ poskladal do celku. Do PRAVého celku.

Dnes už viem kto som a kam kráčam. Ďakujem za poznanie, ktorým som prešla počas čítania kníh. To nebolo obyčajné čítanie, prežívala som prečítané reálne. Po prečítaní trilógie som sa cítila rozbitá ako ,,duritka“, na dlážke a asi týždeň sa vo mne všetko upratovalo a skladalo do sPRÁVneho obrazu.


Ďakujem …