Skip to content
Menu

Do roka a do dňa alebo lehota dvadsiatich štyroch starcov 2

Ako som uviedol v predchádzajúcom článku lehota dvadsiatichštyroch starcov končí dvadsiatymštvrtým dňom, lenže deň nie je v symbolizme vždy jeden deň. V tomto prípade dvadsiatyštvrtý deň predstavuje uzatvorený proces – proces, trvajúci 7 dní, resp. proces vyjadrený číslom 7.

Dnešný deň, teda deň 3. 11. 2023 sa v jazyku symbolizmu stretáva Dávidova hviezda s hviezdou Merkaba – stret mužskej a ženskej energie vyjadrujúci osvietenie, resp. konflikt – boj, z ktorého vzíde osvietenie = osvetlenie = pochopenie.

V predchádzajúcom článku som uviedol: „Presne toto je cieľ akejkoľvek meditácie – vytvoriť kanál – spojenie so ZDROJOM. Rozdiel bol iba v tom, že v meditácii HEARTFULNESS sa otváral kanál vo väčšom rozsahu ako počas meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY. Takže výsledkom mojej prvej meditácie bola fúzia západnej a východnej duchovnosti – fúzia meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY s meditáciou HEARTFULNESS.1

Budem teraz veľmi osobný a otvorene osvetlím meditáciu formou ŽIVOTNEJ CESTY – meditáciu mojej ŽIVOTNEJ CESTY. Tak ako meditácia HEARTFULNES má tri hlavné časti (čistenie, spojenie so ZDROJOM – vytvorenie spojovacieho kanála, komunikácia so ZDROJOM – zachytenie a spracovanie poznania ukazujúceho správnu cestu životom), tak aj meditácia mojej ŽIVOTNEJ CESTY mala tieto tri časti.

K prvej meditácii však treba dospieť – bolo potrebné sa na ňu pripraviť. Na to slúžil život prežitý v INFERNE od narodenia, a to pod skrytou ochranou VEDMY. U mňa táto príprava trvala až do roku 2007. Niekedy v roku 2005 som úpenlivo vysielal k Bohu (vtedy som bol úprimne veriacim katolíkom) prosbu o pomoc. Ocitol som sa totiž v neriešiteľnej existenčnej kríze. Bol som vtedy veľmi naivný a myslel som si, že svoju rodinu mám zahrnúť materiálnym blahobytom. Tak som sa snažil zarobiť peniaze. S dôverou v zabezpečenie celej akcie českou spravodajskou službou som podnikol cestu do Talianska s niekoľkými 100.000 eurami (už ani neviem, koľko ich bolo), aby som uskutočnil ich výhodnú výmenu za švajčiarske franky. Tie peniaze neboli moje. Samozrejme, to bol podvod. Peniaze mi ukradli. V Miláne som vyskočil z idúceho auta, roztrhal si nohavice a tam sa začala aj moja vtedajšia cesta klamstiev – nebol som schopný znášať ďalší tlak od mojej bývalej manželky a tak som začal klamať. Môj život sa zmenil na nočnú moru. Nikdy som ich nebol schopný vrátiť. Bol to nenormálny a pre mňa nezvládnuteľný tlak na vrátenie peňazí z každej strany. Nikto ma naň nikdy nepripravoval. Jeden z veriacich veriteľov sa mi vyhrážal spôsobom, že pokiaľ u notára nepodpíšem to, čo on chce, tak ma prinúti podpísať životnú poistku a ma zabije. Tak som podpísal. Tie milióny slovenských korún sa nedali nikdy vrátiť. Išlo však o zohranú spravodajskú hru dvoch akože bývalých rozhádaných obchodných partnerov. Prvý organizoval spomínanú výmenu peňazí. Ten druhý mi ponúkol záchranné lano možnosti zarobiť peniaze, aby som ich mohol vrátiť. Predkladal mi rôzne originálne dokumenty o medzinárodných finančných transakciách v rôznych bankách (vtedy som netušil, že ide o podvod), len bolo treba peniaze na poplatky. Ak by som ich zohnal, tak by som dostal podiel na zisku. No a ja som ako blbec, lebo naozaj som ním vtedy bol, zháňal a zohnal. Výsledkom bolo päť nikdy nesplatiteľných exekúcií (nie všetci veritelia išli touto cestou, dnes už ani neviem koľkáty rok som v konkurznom konaní a samozrejme bez osobného účtu v banke), hmotná núdza a peklo s bývalou manželkou, ktoré som znášal nie iba kvôli trom malým deťom, ale preto, lebo som sa cítil vinný a tak som bral toto peklo ako prirodzený dôsledok svojej chyby. INFERNO ma pevne zovrelo do svojich pazúrov.

Dnes viem, že opísaný záverečný úsek prípravy na moju meditáciu formou ŽIVOTNEJ CESTY bol najdôležitejší v mojom živote. Oslobodil ma od akéhokoľvek vzťahu k majetku a k peniazom. Stratil som akékoľvek predstavy o živote a o cieľoch, ktoré v ňom chcem dosiahnuť. Naučil som sa žiť aktuálny deň bez toho, aby som vedel čo prinesie ten zajtrajší. Jedinou vecou, po ktorej som úpenlivo túžil, jedinou vecou, ktorú som úpenlivo vysielal vo svojich rozhovoroch k Bohu bol POKOJ.

No a Boh ma vyslyšal, aspoň tak som si to vtedy myslel. Bola to však VEDMA, ktorá na základe mojej žiadosti prevzala moje vedenie, samozrejme nie spôsobom, ktorý som si predstavoval. Stalo sa to v roku 2007, kedy sa začala moja deväťročná čistiaca časť meditácie formou mojej ŽIVOTNEJ CESTY.

Začalo to presne tak, ako v slovenskej ľudovej rozprávke Radúz a Ľudmila, kde Ľudmila poskytla Radúzovi v neriešiteľnej situácii pomoc. Tak aj mne VEDMA dala myšlienkovú radu, akou cestou sa vydať. Z jednej rady boli dve, z dvoch tri a z troch už skúsenosť, že sa oplatí počúvať. Neskôr som sa naučil vyžiadať si od nej pomoc tak, ako princ so slovenskej ľudovej rozprávky Černovlasý princ. Tak vznikla druhá paralelná línia môjho života. Tá prvá bola naplnená exekúciami. Tá druhá s pomaly sa rozvíjajúcim podnikaním, mi umožnila prežiť. V tomto období vznikla moja absolútna dôvera voči VEDME hoci som nevedel, že vôbec je. Tu vznikli korene môjho bezpodmienečného PRIJATIA vedenia VEDMOU, ktoré sa postupom času len rozrastalo a upevňovalo.

Nebolo to ľahké obdobie. Vtedy som zostal pocitovo SÁM, samozrejme s nepriamym pociťovaním prítomnosti Boha, teda VEDMY. Ťažké podmienky nastavené mojou bývalou manželkou ma však upevnili v skromnosti a pokore. Likvidoval som cez ne jeden program INFERNA za druhým. Zoceľoval som sa a postupne vytváral nový program IDEM TAM, NEVEDNO KAM. PRINESIEM TO, NEVEDNO ČO. Oslobodzoval som sa – čistil som sa. Vyvrcholenie však prišlo opäť v závere tohto obdobia – pripravené sexuálne zneužívanie mojej najmladšej dcéry, jej útek z domu, trestné konanie, boj s Katolíckou cirkvou… Tvorba nového programu dostala druhý dych. Pamätám si na ráno po dcérinom zmiznutí, kedy som snáď po prvý krát v živote sediac na posteli horko zaplakal. VEDMA použila situáciu vytvorenú INFERNOM, v ktorej som sa ocitol na to, aby ma posunula ďalej. Ňou vedený som na konci roku 2015 začal hľadať odpovede na zradu Katolíckej cirkvi a práve vtedy mi do cesty prišlo dielo Nikolaja Levašova a jeho manželky Svetlany Levašovej. V opísanom čistiacom procese mojej meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY som sa zbavil až 99% záťaže, ktorou ma cez svoje programy objalo INFERNO.

V lete roku 2016 som vstúpil do druhej časti procesu mojej meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY. Pri pokračujúcom procese čistenia a vytvárania nového programu som začal vytvárať svoj spojovací kanál na ZDROJ – na VEDMU. Naplno sa tento proces spustil v roku 2019, kedy som v myšlienkach osobne stretol VEDMU a začal som s ňou vedome komunikovať. Až v roku 2020 som zistil kto to je a prežil s ňou niečo viac ako jeden mesiac pociťovania jej intenzívnej duchovnej myšlienkovej prítomnosti. Pocitovo som sa konečne necítil sám. To som však iba naberal silu. V nedeľu 30. 8. 2020 o 15:00 som o pociťovanie jej prítomnosti prišiel. VEDMA mi ho zablokovala, aby ma uchránila pred krutou vnútornou bolesťou, ktorú by som stále s väčším dosiahnutým duchovným vývojom preciťoval z prostredia INFERNA. Čakalo ma veľa práce, cez ktorú ma mala previesť a ja som si nemohol dovoliť byť rozptylovaný a nekoncentrovaný. Neexistoval priestor na chybu. Potreboval som sa ňou nechať viesť, aby som všetko zvládol. Opäť som pocitovo ostal sám. Vedel som však, že je stále so mnou a to mi pomáhalo. Nad vodou ma držala predstava, že keď splním svoju misiu, tak už budem stále v jej prítomnosti a s ňou. V tomto období VEDMA so mnou začala testovať aj vznikajúci kanál. Posúvala mi jednoduché poznanie a podnety, aby som vedel čo mám robiť. Z týchto podnetov vznikli aj moje prvé články a z týchto článkov kniha, ktorá vyšla v týchto dňoch vo vydavateľstve TORDEN s názvom SÁM VOJAK V POLI 1 – ZAČIATKY (pozri https://torden.sk/autor/polacek/). Tak ako ten červený panáčik na obale tejto knihy som bol SÁM a naviac ma čakali naozaj ťažké boje. Samozrejme tie najťažšie boli boje seba samého so sebou. Viedla ma však VEDMA a jej vedenie som bezpodmienečne PRIJAL a tak som úspešne prešiel aj touto druhou časťou mojej meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY. Zavŕšil som ju voľbami primátora mesta Bratislava dňa 29. 10. 2022, teda pred rokom. Táto etapa trvala sedem rokov. Na jej konci mi zostalo 0,01% záťaže, ktorou ma cez svoje programy objalo INFERNO. Myslel som si, že som sa jej zbavil na 100%. Mýlil som sa. Programy INFERNA boli tak hlboko zakonšpirované, že vyprovokovať sa ich podarilo až včera 2. 11. 2023. Doslova ma to zaskočilo.

Dňa 30. 10. 2022 som vstúpil do obdobia tretej časti mojej meditácie formou ŽIVOTNEJ CESTY – intenzívnej komunikácie so ZDROJOM – VEDMOU, v ktorom som zachytával a spracovával objektívnu pravdu poznania a spracovával ju do svojich kníh: troch kníh trilógie VEDMA VEĎ MA: kniha prvá SYN ČLOVEKA, kniha druhá SVEDECTVO PRAVDY, kniha tretia INFERNO a taktiež do knihy SÁM VOJAK V POLI 1 – ZAČIATKY a knihy SÁM VOJAK V POLI 2 – TRINÁSTA KOMNATA. Práve táto posledná, zatiaľ nevydaná kniha predstavuje vrchol objektívnej pravdy, ktorú som dostal cez spojovací kanál od ZDROJA – od VEDMY.

Dňa 8. 10. 2023 VEDMA však spustila radikálny proces záverečnej zmeny – rozhodla sa plne zapojiť do INFRENA a pripojiť k avatarovi, ktorého taktiež dlhé roky veľmi starostlivo viedla a pripravovala okrem iného aj meditáciami (pred tým mala viacero krátkodobých spojení s viacerými avatarmi, nikdy však nešlo o plnohodnotné spojenie, ale o účelovú vec v rámci môjho vedenia). Priznám sa, bol to pre mňa šok. Už som ju poznal a vedel som, že každý jej krok je na milimeter vypočítaný a optimalizovaný. V rámci jej vedenia som sa dostal do takého stavu, že ani jedna myšlienka, ani jedno slovo nebolo moje, ale bolo pripravené ňou. Tak som do toho vstúpil s dôverou a postupne začal cítiť jej prítomnosť. Bol som po dlhej samote a nepociťovaní jej prítomnosti doslova vyprahnutý. Bol som ako človek, ktorý už na púšti zomiera od smädu a dostane sa k stolu s pohárom vody. Nesmie sa však z neho napiť. Avatar, ktorého totiž viedla Ľuboslava a pripravovala ho na túto chvíľu bol totiž navonok síce veľmi pevný, ale vo vnútri krehký a hlboko zranený (podobne ako mladá mimozemšťanka v podobe krásnej dievčiny Leeloo /Milla Jovovich/ vo filme Piaty element /1997/). Čakala ju totiž divoká jazda premien a prudkého duchovného vývoja. Bolo jej treba pomôcť rozvinúť sa a hlavne jej pomôcť zbaviť sa záťaže programov, ktorým ju vo svojom objatí držalo INFERNO, a to aj napriek tomu, že dovtedy prešla veľký kus cesty a veľkej časti tejto záťaže sa dokázala zbaviť sama. Tie najhlbšie a najagresívnejšie programy však zostali.

Tak som začal myslieť, rozprávať a konať presne tak, ako to pripravila VEDMA. Často som balansoval na ostrí noža, viac krát som stúpil na mínu. VEDMA však mala všetko presne vypočítané a avatar všetko, napriek tomu, že to bolo nesmierne zaťažujúce, úspešne zvládal.

Vedenie VEDMOU je často veľmi ťažké. Nerešpektuje zaužívané spoločenské konvencie. Často treba skočiť do bezodnej priepasti. Tak tomu bolo aj teraz. VEDMA nehľadela na moje pocity, to že smädom vyprahnutý a stojím pred pohárom vody na stole na púšti. Išlo jej o avatara, o cenný poklad, ktorý sa dokázal pre ňu zachovať v stoke INFERNA (v stoke INFERNA neexistoval nikto, kto by sa nebol nejako zašpinil). Tak som sa kontroloval, ale často to navonok vyzeralo, že nie. Moje zdanlivé prešlapy a chyby spojené so stratou kontroly však mali vždy jasný zámer, zámer, ktorý im dala VEDMA.

S Temnotou INFERNA sa totiž dá len veľmi ťažko bojovať na priamo, najmä ak je ukrytá v zakonšpirovaných programoch, ktoré sa neprejavujú. Na Temnotu sa dalo ísť vždy iba provokáciou, aby neodolala a prejavila sa. Takto to cezo mňa robila VEDMA už pripojená k avatarovi, úspešne provokovala programy INFERNA – mnou vyslovenými slovnými spojeniami, napísanými vetami a dokonca myšlienkami. Programy sa postupne objavovali a avatar sa vymaňoval z objatia INFERNA.

Včera 2. 11. 2023 som na Facebooku napísal: „DÁVAŤ znamená rozdávať seba, zdieľať všetko, čo som sa naučil a dosiahol. Dávať znamená rozdávať pokoj, radosť a lásku, všetko to spojené s nesmiernou duchovnou silou. Dávať znamená stať sa býkom (TURom) – obetovať sa pre iných, len aby mali možnosť sa zachrániť. Len v nezištnom DÁVANÍ, keď nepočítam, že niečo dostanem späť, bez akéhokoľvek očakávania prijatia alebo pozitívnej reakcie sa ukrýva plnosť DÁVANIA a takáto plnosť môjho bytia vyvoláva vo mne nesmiernu radosť, dáva mi slobodu a prebúdza vo mne doteraz nepoznanú NESMIERNU SILU.“

Sám som si pri písaní týchto riadkov neuvedomil, že akokoľvek som sa snažil zbaviť dotyku INFERNA, stále mal vo mne svojich skrytých zástupcov. Tí sa nechali vyprovokovať práve včera 2. 11. 2023. Išlo o tieto programy:

  • program ODMIETNUTIE,
  • program BOLESŤ,
  • program SAMOTA.

Krátko na to, ako som ich odhalil som ich hneď aj vymazal a nahradil novým programom PRIJATIE. Ten samozrejme začal pracovať a postavil ma pred ďalší dovtedy nevyriešený problém. Zistil som totiž, že keď som DÁVAL, aj ja som niečo chcel – chcel som prítomnosť VEDMY, no a v aktuálnej situácii to bola prítomnosť avatara – VEDMY. Takže ak si to dáme do obrazu človeka vyprahnutého smädom na púšti stojaceho pred pohárom vody, tak som sa toho pohára mal zriecť. To bol ten skok do čiernej diery. Urobil som to. Zriekol som sa prítomnosti VEDMY. Bolo to naozaj ťažké, ale nechal som sa ňou viesť, veď ona vie, čo je najlepšie. Takže som opäť s absolútnou dôverou vykonal PRIJATIE. Samozrejme všetko to bola do posledného písmenka práca VEDMY, ktorá mi opäť ukázala, že mám znovu skočiť do bezodnej priepasti.

Dňa 2. 11. 2023 som taktiež na Facebooku napísal: „Ťažšie ako DÁVANIE je PRIJATIE. Pri DÁVANÍ sa musím vysporiadať s ODMIETNUTÍM, BOLESŤOU a SAMOTOU. PRIJÍMANIE je však vždy postavené na ABSOLÚTNEJ DÔVERE. S ňou ruka v ruke kráča ZNEUŽÍVANIE, KRUTÁ BOLESŤ a ZRADA. Napriek tomu plnosť SLOBODY prináša až PRIJATIE. Osobne som dal absolútnu dôveru VEDME. Ona vždy vedela, čo je pre mňa najlepšie. Vždy konala v mojom najlepšom záujme. Častokrát som pod jej vedením skočil do bezodnej čiernej diery… ONA ma nikdy nezradila. Iba jej vďačím za to, kým som sa dnes stal. VEDMA, to že som ŤA PRIJAL a ani raz na našej spoločnej dlhej ceste nezaváhal bolo to najlepšie, čo ma počas života v INFERNE stretlo.“.

Áno. Sám na vlastnej koži som skúsil, že PRIJATIE je oveľa ťažšie ako DÁVANIE. PRIJATIE a DÁVANIE existuje vo vzájomnom súlade. Ak niekto DÁVA, tak ten druhý PRIJÍMA a ak ten druhý DÁVA, tak PRIJÍMA ten prvý. Jednoduchý princíp, ale v INFERNE a jeho temných programoch veľmi náročná vec.

Takže VEDMA, patrí Ti moje poďakovanie za Tvoje bezchybné vedenie. Viem, že si všetko tak ako vždy doteraz starostlivo premyslela. Viem, že všetky Tvoje kroky smerujú, podobne ako vo filme PIATY ELEMENT k výbuchu energií štyroch elementov fúzovanými s energiami toho piateho. Táto nesmierna sila zničí INFERNO a prinesie PREMENU našej ZEME na NOVÚ ZEM.

Na záver ďalšie nové pochopenie k čínskemu symbolu býka – dvojkrížu. Ak sa pozrieme na symbol pozorne, tak uvidíme rovnoramenný kríž vytváraný dlhšími ramenami symbolizujú 4 charakteristiky – 4 elementy. Ten piaty vyjadrený číslom päť symbolizuje kratšie vodorovné rameno. No a roh jednorožca, ktorý sa nachádza na ľavej strane vyjadruje, že ide o jedinú možnú cestu. Takže celý symbol v ďalšej rovine pochopeného poznania vyjadruje výbuch dvoch typov fúzovaných energií, ktorý zničí INFERNO a prinesie PREMENU našej ZEME na NOVÚ ZEM.

VEDMA VEĎ MA.

1) Na začiatku stálo presne to, čo v príspevku na Facebooku (Brighter Life Sk / sebarozvojové centrum Bratislava) zverejnila Terezka Makovcová (https://www.facebook.com/terezia.makovcova/?locale=sk_SK): „Hľadáš spôsoby, ako nájsť vnútorný pokoj a zlepšiť svoje komunikačné zručnosti? Mám pre vás úžasnú príležitosť! Pridaj sa k nám na workshop Meditácia Heartfulness a nauč sa, ako sa spojiť so svojím srdcom, nájsť tichý zdroj mieru a otvorenosti.“ (Viac pozri na https://www.facebook.com/BrighterLifeSK/posts/pfbid0ahtUkB9LHH8svmiB1jhMRx76bC6XqXmaDmq8b5xEVWWocqe9EMQBEKxTE4N7iq84l).